Nedávno som sa rozlúčil s webom RTTV.sk….

Pred pár dňami ste si mohli prečítať nový článok na webe RTTV.sk_Všetko o Clash Royale. Nebola to však novinka z hry, bolo to oznámenie, o tom, že web končí. Veľmi taťko sa mi to písalo, keďže web ma stál veľa práce a úsilia a je v ňom kúsok mňa. Keď som ho pred 2 rokmi zakladal, vložil som doňho veľa nádejí. A vyplatilo sa ! Donedávna bol najnavštevovanejší web o Clash Royale. Prečo teda končí ? Je pekné mať web, ľudia často nevidia, koľko práce je v pozadí tohto webu. Už som to nestíhal už sa mi nechcelo. Už vyše roka som Clash Royale nehral a písať o tejto hre ma už nebavilo. A kvalita článkov sa začala znižovať, už som iba prekladal… Pokúsil som sa to zachrániť, ale ani náhradný admin nemal moc času. Po verejnom konkurze skončila polovica uchádzačov pred napísaním prvého článku. Takto to už ďalej nešlo. Myslím, že koniec bol nevyhnutý. Ďakujem všetkým, ktorí web čítali, pomáhali spravovať.

Celý článok o konci webu( nie, nebude to odkaz, prekopírujem to, rttv.sk skončilo, už nejde o návštevy.):

Ďakujeme ! Web RTTV.sk po dvoch rokoch končí. Prečo ?

Najprv by som chcel úprimne poďakovať všetkým našim čitateľom a dúfame, že sa Vám naše články páčili. Najväčšie poďakovanie však patrí kamarátovi, ktorý so mnou web založil a dlho preň písal články. Ďakujem aj novým adminom, ktorí sa web snažili udržať posledné mesiace.

História webu

Web začal v roku 2016, krátko po vydaní hry Clash Royale. Spoločne s ním vznikol aj jeden z prvých slovenských klanov, Slovak Special! (myslím, že sme boli 3.založený klan v SR.). Na začiatku bola správa webu náročná, keďže bežal na systéme, ktorý nepodporoval pridávanie nových článkov, text sa musel ručne presúvať atď. Dalo to mnoho práce, počas rokov sa web inovoval a už od konca roku 2017 beží na WordPress. Bolo super sledovať, ako web rástol a čoraz viac ľudí ho poznalo. To že web zanikne bolo jasné už okolo apríla-mája 2018, keď som sa začal naplno venovať iným projektom( z časti aj kvôli junior Internetu, kde som bol s inými projektami). Web začal upadať okolo júna a odvtedy už bolo naozaj jasné, že koniec je blízko.

 

Web v roku 2016.

Prečo ?

V poslednom čase ste si to isto všimli i vy. Hlavným dôvodom je nedostatok času na správu a udržovanie projektu. Ja osobne už Clash Royale nehrávam, mnohí ľudia čo mi s webom pomáhali, už tiež túto hru nehrajú. Už sa o web nemá kto starať. Verím, že nás nahradí ešte lepší web ! Za tie 2 roky som sa toho stalo naozaj mnoho  a tešil sa z každého prečítania a like-u. Ale ako sa hovorí, niečo končí a niečo začína. Tento web bol moja osobná srdcovcka( strávil som jeho vytváraním a spravovaním stovky hodín) , bol to môj prvý udržovaný web ( dnes už je to www.rttv.science), preto mi je ľúto, že toto píšem, ale už je to tak.

Čo sa s webom stane ?

Do 1.9.2018 bude web ešte fungovať ako doteraz. Potom bude celý obsah presunutý na http://rttvsk.archivy.qqqq.sk, kde bude dostupný stále. Na tejto doméne už bude iba tento článok a neskôr bude kompletne presmerovaná na NovoZámocký spravodajský portál www.rttv.science .

Ešte raz ďakujeme a prajeme príjemné hranie ! Ak by ste mali nejaké otázky, pripomienky, píšte na rttv@rttv.sk !

Vyjadrite svoj názor k článku: