Ako vybrať správnu doménu ?

Ak máte firmu alebo osobnú stránku, vlastná doména je nutnosťou. Tie časi keď stačila subdoména .subkatdarma.daco sú už preč. Pre firmy je to ešte podstatnejšie kedže nikto nebude veriť firme s doménou super-firma255.webnode.sk. Štastím je že domény dnes nie sú drahé a už to nie je obrovská investícia. Keď sa dostaneme ku kúpe domény vyberáme si názov domény( toto.sk) a koncovku(toto.sk).Ako si teda vybrať ?

Dôležitá je dĺžka

Tento faktor je jedným z najpodstatnejších. Platí pre názov domény ale aj koncovku. Pri vyberaní vám neodporúčam presiahnuť 10 znakov v názve a 3 v koncovke.  Prečo tak málo?  Na to existuje jednoduchá odpoveď, nikto nebude zadávať 60 znakový názov domény pretože si ho nezapamätá a taktiež je pravdepodobnosť že sa pomýli. S koncovkou platí to isté nikto si nezapamätá vasweb.academy. Je to preto že u nás sa nové TLD nepoužívajú a ľudia ich nepoznajú. Najvhodnešia je teda koncovka .sk(prípadne .eu,.cz, .com) ktorá má 4 znaky. Ak má vaša firma viacslovný názov, použite iba skratku( napr Firma zaoberajúca sa autami- fza).

Zapamätateľnosť

Darmo budete mať 5 znakovú doménu ak bude nezapamätateľná. Pre ľudí je tažké zapamätať si doménu napr. tdzdztd.sk. Preto je vhodné použiť názov spoločnosti alebo už existujúce slovo.

Súvislosť

Je dôležité aby vaša doména súvisela s tým čo robíte. Daľej je dobré ak je súvislá aj doména a neobsahuje pomolčky.

Záver

Ak sa budete riadiť vyššie uvedenými bodmi, vregistrácii domén sa nestratíte.

Vyjadrite svoj názor k článku: