Ako monetizovať svoj web ?

Túto otázku si neustále pokladá mnoho majoteľov webstránok. Už máte web hotový, máte náštevnosť ale nič z toho ? Web ktorí stojí iba peniaze navyše.

Základné spôsoby monetizácie:

1.Bannerová reklama cez reklamnú sieť

Medzi takéto reklamy patrí aj google Adsense, Etarget a ďalšie. Jedná sa o najpopulárnejší a najlepší spôsob reklamy. Na svoju stránku iba pridáte html kód reklamnej siete a reklamy sa budú zobrazovať automaticky, takže vy iba zarábate a o reklamu sa nestaráte. Dobré je využiť aj rôzne native spôsoby umiestnenia reklamy. V tejto oblasti je inovatívny zväčša Google. Ich reklamy sú presonalizované a dokonca sa rozmiestňujú samy! Musíte to ale povoliť v administrácii Adsense. Už pripravujem článok iba o Adsense.

2. IN-text reklama

Jedná sa o reklamu priamo v texte. Systém z niektorých slov spraví hypertextové odkazy a po prejdení myšou alebo kliknutí sa zobrazí reklama. Túto možnosť poskytuje aj Etarget.sk. Je to však rušivá a bulvárne pôsobiaca reklama.

3.Pop-up reklama

Tento typ všetci poznáme a väčšina z nás ho nenávidí. Jedná sa o reklamu, ktorá automaticky otvorí nové okno. Túto reklamu vám neodporúčam, je otravná a google stránky, ktoré ju používajú blokuje.

4.Affiliate reklama

Jedná sa o reklamu, kde propagujete určitý produkt. Jedná sa o natívny a populárny spôsob reklamy. Väčšinou funguje tak, že si vyberiete konkrétny produkt z eshopu a napíšete o ňom článok. Do článku vložíte aj tlačítko kúpiť, ktoré presmeruje návštevníka na stránku eshopu a vy dostanete províziu.

5. Priamy predaj reklamy a odkazov

Je to najziskovejší spôsob ,ako zarobiť. Bolo to prvá reklama na internete. Funguje pomocu priamej dohody webmastera a kupujúceho. Dohodnete sa na cene a na svoj web umiestni PR článok alebo banner. Kedysi bol populárny aj predaj linkov (zvyšovali pozíciu vo vyhľadávaní), dnes to ale už takto nefunguje.

Dúfam že som vám pomohol.

Prihláste sa na newsletter a dostanete nové články priamo na email(raz za mesiac):

Vyjadrite svoj názor k článku: